REGISTRUJ SE A ZÍSKEJ SLEVU 5% NA PRVNÍ NÁKUP

VYUŽÍVEJ DALŠÍ SLEVY A VÝHODY, TÍM ŽE SE U NÁS REGISTRUJEŠ

Pražená káva - prazena-kava.eu - Coffeedream - info@coffeedream.cz

Čerstvá pražená káva, Zrnková káva, Arabica, Robusta, Káva bez kofeinu

Zajímavosti o pražené kávě

Novinky

Poll

Zvolte si kávu pro měsíc LISTOPAD za zvýhodněnou cenu po celý měsíc

 • BRASILIA SANTOS NY2
  2
 • BRASILIA BOUTIQUE OBATA
  6
 • BRASILIA FAZENDA LAGOA
  1
 • BRASILIA SAMBA Scr. 15/18, Natural
  15

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Tato povinnost se v současné době vztahuje pouze na některé typy plateb, zejména platby on-line převodem.
Pražírna voňavé kávy arabica a robusta

Intenzivní nezaměnitelná vůně kávy, její výrazná nahořklá chuť a aroma, neobyčejné účinky na lidský organismus a ještě mnohem více důvodů přimělo naši společnost vytvořit luxusní pražírnu kávy, která bude rozdávat radost všem svým zákazníkům.

Kávovník a jeho původ i pěstování


Kávovník
je stálozelený polotropický keř původem z horských lesů Etiopie. Nyní je rozšířen ve všech oblastech tropů. Pěstuje se v Brazílii, Africe, na Madagaskaru, ostrově Cejlon, v Indii a Vietnamu. Kávovník vyžaduje teplé a vlhké podnebí se stálými teplotami mezi 18–28 °C. Z první úrody se pěstitelé radují po dvou nebo třech letech růstu. Jeden keř plodí ročně zhruba dva a půl kilogramu zelených bobulí, ze kterých se získá po upražení necelý půlkilogram kávy.

Odstraňování slupek z kávových zrn


Kávová zrna
se zbavují slupek dvojím způsobem – nasucho a namokro. Suchý způsob je starší: plody se rozhodí na rohož, aby se na slunci po dobu 2–3 týdnů usušily. Při mokrém postupu je třeba odstranit slupku a dužinu ve zvláštním stroji, který dovede oddělit semena kávovníku od zbytku plodu. Po uplynutí určité doby ochranná blána změkne natolik, že je možné ji sloupnout proudem vody. Takto očištěná zrna je následně třeba usušit. Každý zkušený pražič kávy má svá tajemství, jak dosáhnout toho nejlepšího výsledku u každého druhu kávy. Vše spočívá v mnoha letech praxe s procesem pražení kávy, ale i v citu a umění přeměnit kávová zrna v dokonale lahodný nápoj. Následuje případné mletí kávy, její balení a uskladnění. Poté již může putovat k zákazníkům a svou vůní je vtáhnout do atmosféry mnoha exotických kontinentů.

Pražírna voňavé kávy arabica a robusta V tejto kategórii sa nenachádzajú žiadne produkty.