REGISTRUJ SE A ZÍSKEJ SLEVU 5% NA PRVNÍ NÁKUP

VYUŽÍVEJ DALŠÍ SLEVY A VÝHODY, TÍM ŽE SE U NÁS REGISTRUJEŠ

Pražená káva - prazena-kava.eu - Coffeedream - info@coffeedream.cz

Čerstvá pražená káva, Zrnková káva, Arabica, Robusta, Káva bez kofeinu

Zajímavosti o pražené kávě

Novinky

Poll

Zvolte si kávu pro měsíc LEDEN za zvýhodněnou cenu po celý měsíc

 • BRASILIA SANTOS NY2
  6
 • BRASILIA CERRADO DOCE DIAMANTINA NY2
  1
 • INDIE MONSOONED MALABAR Aspinwall
  6
 • CUBA SERRANO LAVADO
  9

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Tato povinnost se v současné době vztahuje pouze na některé typy plateb, zejména platby on-line převodem.
Jak prospívá káva našemu zdraví

Podle nejnovějších výzkumů není pití kávy škodlivé, ba naopak má mnoho pozitivních vlivů na náš organismus. Zdravý člověk může za den vypít pět až šest šálků. Ani lidé s nemocným srdcem se kávě nemusí vyhýbat, stačí, když si budou vybírat bezkofeinovou kávu.To platí i pro těhotné ženy. Káva nemá negativní vliv na vývoj plodu ani na vznik komplikací, pouze se musí omezit počet šálků za den na dva až tři. Taktéž při kojení by se měl dodržovat menší počet vypitých šálků kávy.

Káva jako antioxidant


Káva funguje jako antioxidant. Konzumace kávy má u zdravého člověka mnoho pozitivních účinků, působí jako prevence určitých druhů onemocnění. Je dokázán efekt kávy před vznikem diabetu mellitu 2. typu, proti Parkinsonově chorobě nebo obezitě, samozřejmě mluvíme o kávě bez cukru. Káva obsahuje přes 200 zdraví prospěšných látek s antioxidační aktivitou, přičemž některé z nich chrání například před rakovinou.

Káva a její účinky na lidské zdraví


Tak jak u všech potravin a nápojů platí zlaté pravidlo, nic se nemá přehánět, platí to také u kávy. Nesmíme také zapomínat, že každý člověk je jedinečný, a proto i účinky kávy se mohou u každého projevit ve větší či menší míře jinak. Záleží na daném člověku a jeho stavu.

Jak prospívá káva našemu zdraví V tejto kategórii sa nenachádzajú žiadne produkty.