REGISTRUJ SE A ZÍSKEJ SLEVU 5% NA PRVNÍ NÁKUP

VYUŽÍVEJ DALŠÍ SLEVY A VÝHODY, TÍM ŽE SE U NÁS REGISTRUJEŠ

Pražená káva - prazena-kava.eu - Coffeedream - info@coffeedream.cz

Čerstvá pražená káva, Zrnková káva, Arabica, Robusta, Káva bez kofeinu

Zajímavosti o pražené kávě

Novinky

Poll

Zvolte si kávu pro měsíc LEDEN za zvýhodněnou cenu po celý měsíc

 • BRASILIA SANTOS NY2
  6
 • BRASILIA CERRADO DOCE DIAMANTINA NY2
  1
 • INDIE MONSOONED MALABAR Aspinwall
  6
 • CUBA SERRANO LAVADO
  9

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Tato povinnost se v současné době vztahuje pouze na některé typy plateb, zejména platby on-line převodem.
Káva 100% robusta

Mletá zrnková káva 100% robusta


Čerstvá káva 100% robusta
 představuje výraznější chuť Vaší oblíbené kávy. Nabízíme čerstvou kávu z mnoha koutů světa, proto všichni ti, co ocení výraznější chuť kávy, si zcela jistě přijdou na své. Robusta je zpracovávána mokrým způsobem a elektronicky tříděná pro výběr těch nejkvalitnějších zrn. Většina druhů má ostrou výraznou chuť i vůni s obrovskou hutností a jílovitě zemitou chutí po hořké čokoládě.

Původ a pěstování kávy robusta


Robusta pochází ze střední Afriky
a společně s arabicou dnes tvoří asi 98 % světové produkce. I přes její původ je ale dnes největším pěstitelem Vietnam, kam byl tento druh přivezen francouzskými kolonisty v 19. století. Kávovník, ze kterého robusta pochází, je oproti arabice pěstitelsky mnohem méně náročný. Roste v nižších nadmořských výškách a vyžaduje vyšší teploty, dorůstá až 13 metrů. První sklizně jsou většinou už po 2 letech. Rostlina není příliš choulostivá vůči nemocem a škůdcům, což způsobuje pravděpodobně její mimořádně vysoký podíl kofeinu v zrnu a intenzivní chuť.

Káva 100% robusta 8 produkty

Zobraziť 1 - 8 z 8 položiek
Zobraziť 1 - 8 z 8 položiek